Новини

Кримінально-правові та кримінологічні засоби протидії злочинам проти громадської безпеки та публічного порядку

18.04.2019 17:00

    18 квітня 2019 р. у Харківському національному університеті внутрішніх справ відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Кримінально-правові та кримінологічні засоби протидії злочинам проти громадської безпеки та публічного порядку». Вона була приурочена до 25-річчя навчального закладу.

    У конференції взяли участь голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, ректор університету доктор юридичних наук, професор, генерал поліції третього рангу Валерій Сокуренко, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Олександр Бандурка, член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Сергій Гусаров, науковці та науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти та науково-дослідних установ, працівники судових і правоохоронних органів, а також аспіранти, ад’юнкти, слухачі, студенти, курсанти, які активно займаються науковими дослідженнями в зазначеній сфері.

    Мета конференції – охарактеризувати сучасний стан та динаміку злочинності у сфері громадської безпеки та публічного порядку, здійснити комплексний кримінально-правовий та кримінологічний аналіз актуальних проблем протидії злочинам проти громадської безпеки та публічного порядку та запропонувати шляхи мінімізації негативних наслідків посягань на громадську безпеку та публічний порядок.

    Науковий захід відкрив ректор університету Валерій Сокуренко. Він зазначив, що питання громадської безпеки і публічного порядку є надзвичайно актуальними і особливо для Харківської області, яка є прикордонною. Адже величезний вплив на криміногенну ситуацію спричиняє близькість до територій, де проходить ООС. «Це і велика кількість зброї, вибухівки, і підвищений рівень терористичної загрози, міграція населення та багато іншого. Усі ці процеси необхідно контролювати», – підкреслив Валерій Васильович. Він також наголосив, що всі пропозиції, надані учасниками конференції, будуть направлені до Міністерства внутрішніх справ, Верховної Ради України, використані в навчальному процесі. Ректор побажав учасникам конференції плідної наукової роботи та конструктивних рішень.

    Голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична у своєму виступі зазначила, що «на Харківську область випало чимало викликів і випробувань, але завдяки фаховості, професіоналізму, відданості і завзятості кожного, хто працює у правоохоронній ланці, ми змогли з вами відстояти мир. І сьогодні ми можемо насолоджуватися чистим небом, сонцем, а також обговорювати з вами нагальні питання, які потребують удосконалення для того, щоб залучати нові практики, щоб долучатися до нових стандартів, щоб запроваджувати ефективні механізми та інструменти, та імплементувати їх в наш український простір. Ми маємо гарну базу, маємо надзвичайно потужних фахівців, але ніколи не потрібно стояти на місці. Коли робиш крок уперед – ти розвиваєшся. Тому надзвичайно важливо і актуально проводити такі конференції саме в цей час, саме у Харкові й на базі таких закладів вищої освіти. Те, що на вулицях мирно й тихо, це завдяки тим, хто вірно і віддано робить свою державну справу. Дякую, що вибрали таку дискусію, дякую, що проводите її в стінах цього університету, і сподіваюся на подальшу плідну співпрацю і на те, що ви сьогодні напрацюєте нові доробки – фахові, виважені, дієві, які ми зможемо з вами покласти в основу розробки наступних програм з антитерористичної діяльності, забезпечення громадської безпеки, публічного порядку в Харківській області», – зазначила губернатор.
    Академік Національної академії правових наук України Олександр Бандурка під час конференції виступив із пропозицією розробити нові варіанти кодексів – кримінального та адміністративно-процедурного. Щодо роботи над проектом Кримінального кодексу України Олександр Маркович зазначив: «У нас достатньо потужна наукова база кримінального права, кримінології, кримінально-виконавчого права, для того, щоб бути ініціаторами і виконавцями. Ведемо переговори з цього питання з Національною академією правових наук України». Друга пропозиція Олександра Бандурки – розробити проект Адміністративно-процедурного кодексу України для врегулювання процедури надання адміністративних послуг органами влади. «Всю цю діяльність з надання послуг необхідно ввести в певне русло, тобто, в рамки нормативно-правового акту, яким і має стати Адміністративно-процедурний кодекс України», – підкреслив Олександр Маркович. Його ініціативу підтримав член-кореспондент Національної академії наук України Сергій Гусаров. Він зазначив, що як депутати Верховної Ради України кількох скликань, вони мають певний досвід законотворчої діяльності, активно співпрацюють з Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та ведуть переговори щодо залучення до цієї роботи фахівців університету під егідою Національної академії правових наук України.
    У рамках конференції відбулася робота у секціях: міжнародний досвід протидії злочинам проти громадської безпеки та публічного порядку; кримінально-правові засади протидії злочинам проти громадської безпеки та публічного порядку; кримінологічні засади протидії злочинам проти громадської безпеки та публічного порядку; роль підрозділів Національної поліції у протидії злочинам проти громадської безпеки та публічного порядку.

Офіційний сайт Харківського національного університету внутрішніх справ

 >>> ЗАВАНТАЖИТИ ЗБІРНИК  <<<

Круглий стіл «Захист прав дитини»

18.12.2018 20:01

     18 грудня 2018 року в рамках роботи Наукового товариства студентів, курсантів, слухачів, аспірантів, ад`юнктів, докторантів і молодих вчених, з нагоди Всеукраїнського тижня права, на кафедрі кримінального права і кримінології факультету № 1 Харківського національного університету внутрішніх справ було проведено круглий стіл за темою «Захист прав дитини».

     У заході взяли участь голова наукового товариства Харківського національного університету внутрішніх справ, к.ю.н. Заболотна Ю.В., заступник голови наукового товариства, к.ю.н. Шевчук Т.А., представники наукових гуртків кафедр кримінального права і кримінології (керівник – професор кафедри кримінального права і кримінології, д.ю.н., доцент Ященко А.М.); криміналістики та судової експертології (керівник – викладач кафедри криміналістики та судової експертології, к.ю.н. Заболотна Ю.В.); теорії та історії держави і права (керівник – професор кафедри теорії та історії держави і права, к.ю.н., доцент Загуменна Ю.О.).

     Молоді науковці виступили з актуальними цікавими та змістовними доповідями: «Права дитини в Україні»; «Соціальне сирітство: порушення та захист прав дитини»; «Протидія булінгу»; «Права дітей з інвалідністю»; «Омбудсман у справах дітей: права, функції та повноваження»; «Сексуальна експлуатація дітей»; «Момент визначення початку життя»; «Особливості участі дітей у суспільних перетвореннях» тощо.

     В обговоренні проблемних питань взяли участь всі учасники заходу. Під час підведення підсумків роботи круглого столу керівники наукових гуртків підкреслили виключну роль науки у реформуванні законодавства України щодо захисту прав дітей.

ОПУБЛІКОВАНО ЗБІРНИК № 2 (19) 2018

17.12.2018 18:28

 


 

 

Вийшов друком збірник наукових праць

«Вісник Кримінологічної асоціації України» № 2 (19) 2018.

 

Вісник Кримінологічної асоціації України: зб. наук. пр. Харків: ХНУВС, 2018. № 2 (19). 262 с.

 

 завантажити 

 

 


 

 

Вийшов друком збірник наукових праць

«Вісник Кримінологічної асоціації України» № 1 (18) 2018.

 

Вісник Кримінологічної асоціації України: зб. наук. пр. Харків: ХНУВС, 2018. № 1 (18). 206 с.

 

завантажити

 

 

 

Кримінологія. Академічний курс.

29.07.2018 07:43
  Опубліковано Академічний курс кримінології, підготовлений колективом авторів за загальною редакцією завідувача кафедри кримінального права і кримінології Харківського національного університету внутрішніх справ доктора юридичних наук, професора, заслуженого працівника освіти Олексія Литвинова.

У академічному курсі на основі сучасних наукових підходів до структури та змісту кримінологічних знань розглядаються предмет, система, методологія та історія кримінології, а також завдання й перспективи її розвитку. Аналіз злочинності, причин та умов учинення злочинів здійснюється стосовно конкретних їх видів і через призму організації та здійснення різних форм кримінологічного забезпечення, координації, моніторингу, прогнозування та планування протидії. Крім цього, розглядаються кримінологічні характеристики окремих видів злочинності та фонових для злочинності явищ, а також визначаються основні напрями, суб’єкти і різновиди кримінально-превентивної діяльності.
Академічний курс стане в нагоді курсантам і студентам вищих навчальних закладів юридичного профілю, викладачам, аспірантам та ад’юнктам, науковцям і практичним працівникам, а також широкому колу читачів, які цікавляться проблематикою протидії злочинності.
 

Офіційний сайт Харківського національного університету внутрішніх справ

The 19th Cross-border Crime Colloquium – Combatting Cross-border Crime in East- and West-Europe Borders

20.06.2018 17:59

     У Харківському національному університеті внутрішніх справ з 17 по 19 червня 2018 року було проведено 19-й Колоквіум з транскордонної злочинності: The 19th Cross-border Crime Colloquium – Combatting Cross-border Crime in East- and West-Europe Borders. Мова конференції – англійська (виключно).

     Захід проводився Харківським національним університетом внутрішніх справ (науково-дослідною лабораторією з проблем протидії злочинності) спільно з Кримінологічною асоціацією України, Університетом Утрехту (Нідерланди), Університетом Північної Умбрії в Нью-Каслі та Бізнес Школою Нью-Каслу (Великобританія), Університетом Тісайд (Великобританія), Центром досліджень кримінальних ринків та організованої злочинності (Великобританія), Джон-Джей Коледжем Кримінальної Юстиції у Нью-Йорку (США).

     Серед учасників колоквіуму були представники:

  • Великобританії – Кембридж (Англія Раскін Університет), Манчестер (Університет Манчестеру), Нью Кастл (Університети Норсумбрія та Тісайд), Ессекс (Університет Ессексу).
  • Нідерландів – університети Утрехту та Тілбургу, дослідницький центр Екоріс.
  • Чехії – Прага, інститут Кримінології та соціальної превенції.
  • Словенії – університет Любляни.
  • США – Каліфорнійський університет Девіс, Джон-Джей Коледж Кримінальної Юстиції у Нью-Йорку.

     Українські вчені виступили з доповідями: «Корупція в повсякденному житті Українців», «Аналіз криміногенних ризиків від нерегулярної міграції в умовах збройного конфлікту в Україні», «Щорічний моніторинг Публічної безпеки та довіри до поліції як крок до втілення моделі комьюніті полісінг в Україні», «Інформаційні технології у механізмах злочинів під час передвиборчої кампанії», «Проблема злочинів ненависті у трансграничному вимірі», «Етно-релігійний тероризм: концепції, тенденції, фактори та шляхи протидії», «Свобода слова у контексті гібридної війни: кримінально-правовий аспект», а також було презентовано попередні результати науково-дослідного проекту «Реформа національної поліції України: проблеми імплементації».

     Закордонними учасниками були здійснені наступні доповіді: «Результати політики проти відмивання грошей: амбіції та реальність», «Молдова: маленька країна – велика проблема! Корупція та шляхи її подолання», «Переосмислення процесів нелегальної міграції: кейс Лесбосу», «Динаміка ринку трудової експлуатації: кейс продуктового ринку Великобританії», «Злочинність, яку фінансує держава: кейс нелегальних в’єтнамських мігрантів у Німеччині та Великобританії», «Сучасне рабство у Великобританії: національні та міжнародні стратегії протидії», «Організована злочинність в Європі – старі та нові підозрювані», «Аналіз соціальних мереж – кейс виявлення організованих злочинних угрупувань, що торгують зброєю з ісламськими терористами (дослідження компанії Екоріс)», «Організована злочинність в Німеччині: патерни та тренди», «Кримінальні мультинаціональні синдикати», «Від нецивілізованої поведінки до організованої злочинності – реальність превенції в Євросоюзі», «Тероризм, нелегальна міграція та організована злочинність в сучасній Європі – час нової гібридної війни», «Південноафриканські нелегальні видобувачі золота Зама-Зама», «Корпоративна соціальна відповідальність як маска для мультинаціональних (нафтових) компаній».

     Наступного року колоквіум буде проведено в університеті Утрехту (Нідерланди), від господаря наступного заходу було отримано запрошення на участь в 20-му ювілейному колоквіумі з транскордонної злочинності. Учасники відмітили високий науковий та організаційний рівень проведеного колоквіуму та висловили подяку ректорові ХНУВС за надану можливість ознайомитись з Українською поліцеїстикою та кримінологією.

 

Офіційний сайт Харківського національного університету внутрішніх справ

Веб-сайт колоквіуму

Зображено: 22 - 26 з 51
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>