ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ – 80-РІЧЧЯМ від ДНЯ НАРОДЖЕННЯ!!!

24.04.2017 00:17

Вельмишановний Олександре Марковичу!

 

    У цей весняний день прийміть найщиріші вітання з Вашим славетним ювілеєм! Досить складно знайти слова, за допомогою яких можна б було передати всі ті почуття, що нас переповнюють при згадці про Вас. Ми всі поважаємо Вас, захоплюємося Вашим талантом вченого, викладача, наставника і керівника, Вашою мудрістю, щирістю, щедрістю, людяністю і доброзичливістю, і пишаємося Вашими здобутками. Вас сміливо можна назвати Людиною з великої літери. 

   А все почалося на чудовій і казково прекрасній черкаській землі – батьківщині Великого Тараса, де Вам випало щастя народитися. Як гідний син Ви кожною клітинкою свого єства увібрали в себе неповторну красу цього краю, мужність, мудрість, нескореність, сміливість і силу духу його людей, відданість і любов до рідного краю і України. Усе це живило Вас і надихало на працю в ім’я рідної землі, добробуту і спокою українського народу, служіння якому стало справою Вашого життя. 

    Ви пройшли нелегкий шлях від слідчого до керівника високого рівня, проходячи службу в різних підрозділах органів внутрішніх справ. Однак, незалежно від того, де і на якій посаді працювали, Ви завжди вирізнялися високою вимогливістю, перш за все, до себе і до підлеглих, професіоналізмом і глибоким почуттям відповідальності за доручену справу. Ви були готові в будь-яку мить і за будь-яких обставин простягти руку людині, яка переживала скрутні хвилини, допомагали їй повірити у свої сили, оскільки сприймали чужий біль як власний. І мало значення тільки те, що Ви бачили передусім людину, яка потребувала Вашої участі. Саме Ваша любов до людей породжує те нереальне тяжіння, що не можна пояснити ніякими законами фізики. Безмежна відданість людям, сім’ї, своїй роботі були джерелом енергії, натхнення, завдяки цьому Ви і змогли досягти ней­мовірних висот.

    Нині Ви – доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України, заслужений юрист України, президент Кримінологічної асоціації України, засновник і багаторічний ректор Харківського національного університету внутрішніх справ, Почесний доктор Академії поліції Латвійської Республіки, Почесний доктор Вищої школи поліції Республіки Польща, Почесний доктор Харківського національного університету внутрішніх справ, Почесний доктор Академії поліції «Штефан чел Маре» МВС Республіки Молдова, лауреат звання «Лицар честі», член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України тощо. Ви є автором більш, ніж півтисячі наукових, навчальних, публіцистичних і художніх творів. Вас вважають одним із батьків Української незалежності, оскільки Ви брали участь у розробці Декларації про державний суверенітет України, Акта проголошення незалежності України, сотні законопроектів. Батьківщина визнала Ваші заслуги, відзначивши численними державними та відомчими нагородами. Під Вашим науковим керівництвом ціла плеяда науковців захистила докторські і кандидатські дисертації.

    Здобутки Ваші величні та надзвичайні, у багатьох від усвідомлення масштабів і кількості захоплює подих, бо дуже важко навіть уявити, як, здавалося б, звичайна людина змогла це все втілити в життя, тобто як вдалося охопити неосяжне. Ви змогли, тому що Ви – незвичайні. Ви завжди вірили в перемогу, Ваш оптимізм, уміння нестандартно і сміливо мислити, Ваш талант великого вченого, стратега і тактика відкривав нові обрії, Ви вели нас вперед до нових невідомих горизонтів, випереджаючи час, ставлячи нові зухвалі завдання і допомагаючи їх вирішувати. Ви щиро раділи досягненням і успіхам всіх, хто Вас оточує, – колег, підлеглих, студентів, здобувачів, вчених. Тому зараз неможливо хоча б приблизно назвати кількість тих, хто Вас вітає, пам’ятає, дякує Вам, для кого Ви – взірець гідності і простоти, принциповості і доступності, гармонії слова і діла, працелюбності і працездатності, вимогливості і чуйності, людяності і небайдужості, безмірної відданості своїй справі.

    Щиро і сердечно вітаємо Вас, вельмишановний Олександре Марковичу, із Днем народження! Зичимо Вам творчих успіхів і натхнення, втілення всіх задумів і здійснення найзаповітніших мрій, родинного тепла і любові, миру і злагоди в сім’ї і в нашій Україні.

 

    З повагою

 

Редакційна колегія збірника наукових праць

«Вісник Кримінологічної асоціації України»