Новини

Використання технологій штучного інтелекту у протидії злочинності

05.11.2020 23:28

    05 листопада 2020 року члени Кримінологічної асоціації України прийняли участь у роботі Науково-практичного семінару на тему «Використання технологій штучного інтелекту у протидії злочинності», організованого Науково-дослідним інститутом вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса НАПрН України (захід відбувся на платформі ZOOM).

    Нові виклики сьогодення в різних сферах життєдіяльності суспільства, реформаційні зміни в методології продукують якісно нові шляхи їх вирішення на основі переосмислення і переоцінки цілого ряду фундаментальних наукових понять. Тому семінар проходив за тематичними орієнтирами, дослідження яких покликані випереджати реалії сучасного світу і злочинності, як її невід’ємну частину, а саме:

✓ роль технологій штучного інтелекту у парадигмі протидії злочинності: сподівання та реальні можливості;

✓ розвиток технологій штучного інтелекту в умовах сучасної епідеміологічної обстановки;

✓ соціально-правові та кримінологічні наслідки коронокризи у світі та Україні: до проблеми мінімізації;

✓ запровадження технологій штучного інтелекту в органах кримінальної юстиції.

    З цікавою і змістовною доповіддю на тему: «Штучний інтелект і перспективи розвитку наукових знань» виступив доктор юридичних наук, професор, заслужений працівник освіти України Олексій Литвинов.

    Наукова дискусія серед широкого кола залучених у ній науковців та практиків відбулась в умовах зацікавленості, доброзичливості, конструктивного діалогу під час змістовного обговорення творчих ідей та наукових здобутків, що матиме вагомий вплив на подальший розвиток юридичної науки.

ОПУБЛІКОВАНО ЗБІРНИК №2 (23) 2020

15.10.2020 21:04

   Статті збірника висвітлюють широке коло наукових кримінологічних і кримінально-правових питань, актуальних проблем боротьби зі злочинністю, вдосконалення національного кримінального законодавства, правового регулювання, інформаційно-аналітичного й  організаційно-управлінського забезпечення протидії злочинності в Україні тощо.

   Для науковців, правоохоронців-практиків, здобувачів, ад’юнктів, аспірантів, слухачів, курсантів і студентів, а також усіх, хто цікавиться проблемами реформування кримінальної юстиції.

 

Вісник Кримінологічної асоціації України: зб. наук. пр. Х арків: ХНУВС, 2020. №2 (23) 218 с. (завантажити) 

Статті збірника висвітлюють широке коло наукових кримінологічних і кримінально-правових питань, актуальних проблем боротьби зі злочинністю, вдосконалення національного кримінального законодавства, правового  регулювання, інформаційно-аналітичного й  організаційно-управлінського забезпечення протидії злочинності в Україні тощо.
Для науковців, правоохоронців-практиків, здобувачів, ад’юнктів, аспірантів, слухачів, курсантів і студентів, а також усіх, хто цікавиться проблемами реформування кримінальної юстиції.
 

 

Всеукраїнський науково-практичний онлайн-семінар: «Емпіричне правознавство: запрошення до дискусії»

10.07.2020 21:06

    9 липня 2020 року відбувся Всеукраїнський науково-практичний онлайн-семінар на тему «Емпіричне правознавство: запрошення до дискусії», співорганізатором якого виступила Кримінологічна асоціація України.

    У науковому заході взяли участь представники Харківського національного університету внутрішніх справ, Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса, Одеського державного університету внутрішніх справ, ГО «Всеукраїнська асоціація кримінального права», НДІ публічної політики і соціальних наук тощо. Загалом у семінарі було задяно близько 70 учасників із майже 10 провідних установ і організацій України.

    Під час семінару було обговорено низку питань, що стосуються ролі емпіричних досліджень в галузі права та правоохоронної діяльності, методології проведення сучасних досліджень та їх значення у практичній площині.

 

Емпіричне правознавство: запрошення до дискусії (перший семінар, 09.07.2020) (відео)

Всеукраїнський науково-практичний онлайн-семінар: «Емпіричне правознавство: запрошення до дискусії»

04.07.2020 17:55

Кримінологічна асоціація України запрошує Вас долучитися до дискусії, присвяченої проблемам емпіричних досліджень в галузі права та правоохоронної діяльності під час проведення Всеукраїнського науково-практичного онлайн-семінару: «Емпіричне правознавство: запрошення до дискусії». 

 

Початок семінару: 9 липня 2020 року о 10:00

Питання до обговорення:

– Емпіричні дослідження в галузі права та правоохоронної діяльності, що це таке і для чого їх проводити?

– Емпіричне правознавство – нова міждисциплінарна галузь?

– Місце методів соціальних та поведінкових наук у галузі права та правоохоронної діяльності?

Співорганізатори семінару: Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса НАПрН України, Харківський національний університет внутрішніх справ, Одеський державний університет внутрішніх справ, Всеукраїнська асоціація кримінального права, Науково-дослідний інститут публічної політики і соціальних наук

Модератори дискусії: Олексій Сердюк, Артем Голубов.
Захід відбудеться за допомогою сервісу Zoom (посилання буде надіслано після реєстрації)
Додаткова інформація: інформаційне повідомлення

 

Попередня реєстрація за посиланням: https://pp-ss.pro/request_2020-07-09/

Світла пам'ять

07.05.2020 22:58

 Кримінологічна асоціація України інформує наукову громадськість і членів асоціації про те, що пішов з життя відомий фахівець у сфері кримінально-правових наук та юрист з великої літери, доктор юридичних наук, професор Василь Михайлович ТРУБНИКОВ.

 Блискучий талант видатного юриста дозволяв побачити те, що знаходиться поза увагою більшості вчених, віднайти те особливе, що ховається у прірві порожніх слів та наукових конструкцій. Для багатьох сучасних криміналістів Василь Михайлович назавжди залишиться вчителем та наставником.


                         Правління Кримінологічної асоціації України

 

Зображено: 6 - 10 з 50
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>