КОРНЯКОВА Тетяна Всеволодівна

Корнякова Тетяна Всеволодівна

20.03.2018 23:16

 

доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України

завідувач кафедри адміністративного і кримінального права Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара

    Народилася 6 січня 1958 р. у м. Дніпропетровську.

    У 1981 році закінчила Дніпропетровський металургійний інститут, за освітою «інженер-хімік-технолог», у 1995 – юр. ф-т Дніпропетровського держ. ун-ту (нині Дніпропетровський нац. ун-т імені Олеся Гончара, м. Дніпро).

    В органах прокуратури працювала з 1992 року. З 2002 по 2010 – Заступник Ген. прокурора України. 2004 р. – радник Президента України, Голова Коорд. комітету по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю при Президентові України. З 2010 по 2013 заступник Міністра палива та енергетики України, радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України. З 2013 по 2014 – радник Віце-прем’єр-міністра України, з 2014 року по теперішній час – завідувач кафедри адм. і крим. права Дніпропетровського нац. ун-ту імені Олеся Гончара.

    У 2005 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня канд. юрид. наук за темою «Прокуратура і органи позавідомчого контролю: нагляд і взаємодія», у 2012 р. – дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юрид. наук за темою «Кримін. засади запобігання органами прокуратури злочинам проти довкілля». У 2013 році присвоєно вчене звання доцента кафедри адм. і крим. права.

    Напрямами її наук. інтересів є основні засади орг-ції і д-ті органів прокуратури; історія злоч-ті; теорія запобігання злоч-ті; віктим моделювання; держ. політика запобігання і протидії корупції.

    Є членом ред. колегій збірника наук. праць «Право України», заступник головного редактора збірника «Актуальні проблеми вітч. юриспруденції».

    Основні положення та результати наук. та навч.-метод. роботи Т.В. Корнякової відображено у монографіях, навч. посібниках, наукових статтях у фахових виданнях, тезах доповідей на міжн. конференціях, симпозіумах, семінарах, серед яких: «Кримін. засади запобігання органами прокуратури злочинам проти довкілля» (Київ, 2011);  «Кримінологія: курс лекцій» (Дніпропетровськ, 2014); «Кримінологія: навчальний посібник для підготовки до екзамену» (Дніпропетровськ, 2015); «Кримін. Хар-ка злочинності в історії людства» (Дніпропетровськ, 2015); «Віктим. моделювання у системі заходів забезпечення кримін. безпеки сусп-ва» (Дніпро, 2016).

    Відзначена такими нагородами: орденом Святого Станіслава III ступеня з врученням Командорського Хреста, записано ім’я кавалерственної дами до «Золотої книги кавалерів Ордену Святого Станіслава в Україні» за визначні заслуги в становленні громад. й прав. суспільства в Україні, у зміцненні законності й правопорядку, вірність лицарським ідеалам та сумлінну багаторічну держ. службу (01.11.2002); почесним знаком «За вагомий внесок» II ступеню (Комітет сприяння правоох. органам України – 21.03.2003); дипломом Міжнар. академії «Золота Фортуна»; орденом «За розбудову України» ім. М. Грушевського IV ступеня (7-8.11.2002); Хрестом Пошани «Святий князь Олександр Невський» (02.03.2004) Укр. фонду наук.-ек та юр. співробітництва; Хрестом Пошани «За відродження України» II ступеня (28.11.2006) Українського фонду наук.-ек. та юр. співробітництва; подякою Ген. прокуратури України за довголітню бездоганну працю в органах прокуратури, високий професіоналізм, ініціативу, наполегливість та принциповість, вагомий особистий внесок у справу зміцнення законності в державі та з нагоди 15-ї річниці прокуратури України (27.11.2006) та ін.